مراکز تشخیص و درمان ویروس کرونا

مراکز تشخیص و درمان ویروس کرونا

مراکز تشخیص و درمان ویروس کرونا در استان های ایران

کرونا ،نوعی از ویروس ها هستند که به طور معمول بر دستگاه تنفس پستانداران، از جمله انسان، تأثیر می گذارند. آنها با سرماخوردگی، پنومونی و سندرم حاد تنفسی شدید (SARS) همراه هستند و همچنین می توانند روی روده تاثیر بگذارند.ویروس کرونا به عنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می کند و به تدریج این سیستم را از کار می اندازد و از علائم این بیماری می توان به سرفه،  تب شدید که به التهاب ریه و نارسایی کلیه منجر می شود، اشاره کرد.

این بیماری می تواند به سینه پهلو ، التهاب ریه ها و آب گرفتگی کیسه های هوا  منجر شود و در نهایت باعث نارسایی ریوی می گردد .

افرادی که از قبل به بیماری های فشارخون بالا، مشکلات مزمن ریوی، دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی مبتلا بوده اند بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری و آسیب های خطرناک آن هستند .بر خلاف رینوویروس، علت دیگر سرماخوردگی، ویروس کرونا انسانی در آزمایشگاه به آسانی قابل کشت نیست.

در اخر فهرستی از مراکز خدمات سرپایی ‌بستری کرونا در ایران تهیه شده تا مردم از مراجعه مستقیم به بیمارستان پرهیز کنند. چنانچه بر اساس پروتکل های تدوین شده بیماری تشخیص داده شد فردی نیاز به دارو هم داشته باشد در این مراکز به رایگان در اختیارشان قرار می گیرد.‌