صفر تا صد دیابت بارداری

صفر تا صد دیابت بارداری

نکات مهم و کلیدی در مورد دیابت بارداری

دیابت بارداری (Gestational Diabetes) از مهمترین عوارض دوران بارداری است. در دوران بارداری هورمون‌هایی در بدن افزایش می‌یابد که استفاده از انسولین را دشوار می‌کنند؛ در نتیجه لوزالمعده انسولین بیشتری تولید می‌کند که در اکثر موارد این تغییرات مشکلاتی به وجود نمی‌آورد. اما اگر پانکراس نتواند به اندازه کافی انسولین تولید کند و قند خون بالا برود دیابت بارداری شکل می‌گیرد.

برای زنان مبتلا به دیابت بارداری بسیار مهم است که قبل از بارداری میزان قند خون طبیعی داشته باشند. زیرا اگر دیابت در دوران بارداری کنترل نشود خطر جدی برای مادر و جنین به دنبال خواهد داشت.

تشخیص دیابت بارداری را جدی بگیرید. همچنین برای کنترل آن می‌توانید با استفاده از درمان‌های پزشک دیابتولوژیست خود و آموزش‌های مشاوران دیابتوس دوران بارداری راحتی را طی کنید.

دیابت حاملگی و نکات مهم

چگونگی بروز عوارض دیابت در حاملگی

اگر درمان دیابت بارداری را جدی نگیرید، دچار عوارض جبران ناپذیری شده و آسیب‌های زیادی را به سلامت خودتان و نوزادتان وارد خواهید کرد. این عوارض عبارت‌اند از:

برای اطلاع بیشتر می توانید ویدیو دکتر کلباسی در خصوص عوارض دیابت را ببینید.

راه‌های پیشگیری از قندخون بالا  کدام است؟

برای اینکه بتوانید از بروز بیماری دیابت در طول 9 ماه بارداری پیشگیری کنید مسیر سخت و طولانی ندارید.  فقط لازم است به طور مداوم معاینه و آزمایش‌ها را انجام دهید و ارتباط با پزشکان خود را جدی بگیرید و توصیه‌های زیر را عملی کنید:

بارداران دیابتی

عواملی که ابتلا به دیابت حاملگی را افزایش می‌دهد؟

طبق مطالعات انجام شد، آمار دیابت بارداری روزانه در حال افزایش است. دیابت بارداری معمولا بین هفته 24 تا 28 ایجاد می‌شود. البته ناگفته نماند درصدی از بیماری دیابت بارداری، بعد از تولد نوزاد کاملا بهبود می‌یابد و در برخی موارد بعد از زایمان هم ادامه خواهد داشت. عواملی که دیابت در دوران بارداری را افزایش می‌دهد عبارت است از:

ویدیو دیابت بارداری دکتر اسدی را از دست ندهید.

 

بارداری و بیماری دیابت

قند خون بارداری باید چقدر باشد؟

خبر خوب این است که افرادی که دیابت بارداری دارند، با کنترل و مراقبت می‌توانند زایمان موفقیت‌آمیزی داشته باشند. اگر به دیابت نوع 1 یا دیابت نوع 2 دچار هستید اهداف قند خون در بارداری را بر اساس نکات زیر برنامه‌ریزی کنید:

توصیه‌های نهایی برای بارداران دیابتی

زنان مبتلا به قند خون بارداری باید تحت نظر یک متخصص تغذیه، متخصص دیابت و بیماری‌های متابولیک باشد. در نظر داشته باشید رژیم غذایی مختص به شما، اولین و بهترین درمان برای پیشگیری از دیابت بارداری است.

بنابراین بدون نگرانی و با مدیریت دقیق دیابت، می‌توانید زایمانی موفق داشته و نوزادی سالم را به دنیا آورید.

منبع: Joslin

شماره تلفن مشاوران دیابتوس: 26740114 - 021

کانال تلگرام: dyabetus

اینستاگرام: dyabetus.clinic

 


کودکان دیابتی به حمایت احتیاج دارند
بایدها و نبایدهای تغذیه و بهداشت مواد غذایی
پیشگیری از ابتلا به کورونا در مدارس و مهد کودک
از سه سالگی دیابت داشت و حالا هم ورزشکار است و هم جوان موفق