همه چیزهایی که باید در چمدان شما باشد

همه چیزهایی که باید در چمدان شما باشد

همه چیزهایی که باید در چمدان شما باشد

منبع: دیابت استرالیا

یکی از کارهای مهم و البته سخت قبل از سفر کردن بستن چمدان‌ها و به قولی بستن باروبنه است که به هر حال هم تمرکز می‌خواهد و حواس جمع و هم حوصله و نظم و انضباط.

برای افراد مبتلا به دیابت بستن چمدان‌ها شاید اهمیتی دوچندان داشته باشد چرا که آن‌ها باید حواس‌شان به موضوعات مربوط به بیماری‌های‌شان هم باشد. در این جا چند توصیه برای شما داریم تا در زمان بستن چمدان‌ها برای رفتن به سفر دچار مشکل نشوید و چیزی را هم از قلم نیاندازید.

- حتماً یک کیسه یا جعبه مخصوص اشیای تیز خاص بیماری‌تان داشته باشید. در بیمارستان‌ها از جعبه‌هایی به نام سیفتی باکس برای دفع سوزن آمپول‌ها استفاده می‌شود. اگر چنینی جعبه‌هایی که دارید چه بهتر اگر ندارید بهتر است سرنگ‌ها و تیغ‌‌های لانست خود جعبه یا کیسه مخصوص داشته باشید که در سفری همراه خود ببرید.

- در مورد میزان لازم داروها و انسولین‌ها حتماً دقت داشته باشید. حتی بیشتر از حدی که تخمین زده‌اید دارو همراه خودتان بردارید. در مورد انسولین حواس تان به سرنگ‌ها و پنبه الکل و سایر موارد لازم باشد. در مورد دستگاه تست قند خون هم حواس‌تان به نوار استریپ و سایر وسایل لازم باشد.

- اگر مسافرت‌تان طولانی است و می‌توانید یک دستگاه جدید تست قند خون خریداری کنید و همراه خود ببرید تا در طول سفر راحت باشید.

- حتماً یک جعبه کمک‌های اولیه همراه خودتان داشته باشید. به هر حال در سفر امکان اتفاق افتادن هر حادثه‌ای هست و بهتر است آماده باشید. در جعبه کمک‌های اولیه‌تان حتماً چسب زخم، وسایل ضدعفونی و پانسمان زخم، نوار و باند و سایر موارد لازم را داشته باشید.

- کفش‌های راحت و مناسب پای خودتان را به تعداد بیشتر از یکی همراه خود داشته باشید. در صورت نیاز به دمپایی حتماً دمپایی پوشیده داشته باشید که مانع زخم شدن پای‌تان شود.

- اگر انسولین یا قرص‌های دیابت مصرف می‌کنید حتماً در جیب و مکان‌های در دسترس خودتان مواد حاوی کربوهیدرات‌های ساده داشته باشید تا دچار افت ناگهانی قند خون نشوید. آب‌نبات‌های ژله‌ای، میوه‌های خشک یا بیسکوئیت‌های شیرین همراه داشته باشید.

- اگر به مکان‌های خیلی سرد یا خیلی گرم سفر می‌کنید حتماً در مورد اینکه انسولین یا داروهای‌تان را باید در چه شرایطی نگهداری کنید اطلاعات لازم را کسب کنید.همین طور راهنمای دستگاه سنجش قند خون خودتان را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

- حتماً نوشته یا ترجیحا گردنبدی که نشانگر دیابتی بودن شما است همراه داشته باشید. بهتر است برگه‌ای در مورد سوابق بیماری تان و میزان مصرف داروهای‌تان همراه داشته باشید.


همه چیزهایی که باید در چمدان شما باشد
دانستنی های پایه بیماران دیابتی
نکته‌های مراقبتی کودکان دیابتی در زنگ ورزش - قسمت دوم
تجربه‌های تان را بگویید اما توصیه درمانی نکنید