تغذیه در ماه رمضان

تغذیه در ماه رمضان

 تغذیه در ماه رمضان

 

به هیچ عنوان حذف وعده نکنید ! خیلی ها وعده ی سحر را نمیخورن با هدف اینکه لاغر بشن !! غافل از اینکه اینکار باعث کاهش سطح سوخت و ساز بدن میشود و در نهایت بدناز خود مقاومت  نشان میدهد ! در نتیجه  استپ وزنی و حتی گاهی افزایش وزن را در پی خواهد داشت .زیاده روی در مصرف شیرینی ها مخصوصا شیرینی های مناسبتی باعث افزایش کالری دریافتی و چاقی و اضافه وزن میشود.مهمترین نکته در روزه داری برای حفظ و تقویت سیستم ایمنی دریافت مایعات کافی است روز بلند است و اگر دریافت کافی از منابع درست نداشته باشیم قطعا بدنمان دهیدراته میشود.

 

مطالب مرتبط :اقدامات ایمنی ماه رمضان در زمان شیوع COVID-19

 

 وعده سحر :

در دیابتوس بخوانید :ممنوعیت های روزه داری

 

افطار :

 

شام :

 

در دیابتوس بخوانید :دانستنی هایی در مورد ورزش کردن در ماه رمضان

 

زولبیا و بامیه :

محتوای قند و چربی بالایی دارند و حرارت زیادی حین پختن تحمل میکنند در تهیه آنها از روغن جامد استفاده شده که محتوای بالای چربی اشباع و اسیدچرب ترانس در این روغن ها خطر بیماری قلبی را افزایش میدهد.مصرف اینگونه قند های ساده بعلت ایجاد نوسانات قند باید در افراد دیابتی کنترل شده باشد اگر زولبیا و بامیه قهوه ای تر و سوخته تر باشد نشاندهنده ی دریافت حرارت بالا و تولید مواد مضر بیشتر است از مصرف زولبیا و بامیه خصوصا در وعده ی سحری پرهیز شود زیرا بدلیل محتوای کربوهیدرات ساده قند خون را به سرعت بالا میبرد و بدنبال آن افزایش سطح انسولین و افت قند باعث کاهش سطح انرژی در دسترس درطول روز شده و ایجاد گرسنگی زودرس در ساعات ابتدایی روز میشود ۱۰۰ گرم زولبیا ۴۵۰ و ۱۰۰ گرم بامیه ۵۵۰ کالری داره.

  

سوالات دیابتی خود را از ما بپرسید

همچنین برای استفاده از خدمات کلینیک آنلاین برای کنترل دیابت و حفظ سلامتی با مشاوران ما در ارتباط باشید

02126740114

میتوانید با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02126740114 تماس بگیرید کانال تلگرام ما و پیج اینستاگرام ما را دنبال و از مطالب آموزشی آن استفاده کنید و به دوستان وآشنایان خود معرفی کنید.

کانال تلگرام: dyabetus   

 اینستاگرام: dyabetus.clinic

از مقالات آموزشی بهرمند شوید 


مبتلایان به دیابت در وعده‌های غذایی خود سراغ این خوراکی ها نروند
نکات اصلی در تغذیه
توصیه رژیم غذایی افراد دیابتی در ماه رمضان
تاثیر چای سبز بر دیابت و فواید مصرف آن