تغذیه در ماه رمضان

تغذیه در ماه رمضان

 تغذیه در ماه رمضان

 

به هیچ عنوان حذف وعده نکنید ! خیلی ها وعده ی سحر را نمیخورن با هدف اینکه لاغر بشن !! غافل از اینکه اینکار باعث کاهش سطح سوخت و ساز بدن میشود و در نهایت بدناز خود مقاومت  نشان میدهد ! در نتیجه  استپ وزنی و حتی گاهی افزایش وزن را در پی خواهد داشت .زیاده روی در مصرف شیرینی ها مخصوصا شیرینی های مناسبتی باعث افزایش کالری دریافتی و چاقی و اضافه وزن میشود.مهمترین نکته در روزه داری برای حفظ و تقویت سیستم ایمنی دریافت مایعات کافی است روز بلند است و اگر دریافت کافی از منابع درست نداشته باشیم قطعا بدنمان دهیدراته میشود.

 

مطالب مرتبط :اقدامات ایمنی ماه رمضان در زمان شیوع COVID-19

 

 وعده سحر :

در دیابتوس بخوانید :ممنوعیت های روزه داری

 

افطار :

 

شام :

 

در دیابتوس بخوانید :دانستنی هایی در مورد ورزش کردن در ماه رمضان

 

زولبیا و بامیه :

محتوای قند و چربی بالایی دارند و حرارت زیادی حین پختن تحمل میکنند در تهیه آنها از روغن جامد استفاده شده که محتوای بالای چربی اشباع و اسیدچرب ترانس در این روغن ها خطر بیماری قلبی را افزایش میدهد.مصرف اینگونه قند های ساده بعلت ایجاد نوسانات قند باید در افراد دیابتی کنترل شده باشد اگر زولبیا و بامیه قهوه ای تر و سوخته تر باشد نشاندهنده ی دریافت حرارت بالا و تولید مواد مضر بیشتر است از مصرف زولبیا و بامیه خصوصا در وعده ی سحری پرهیز شود زیرا بدلیل محتوای کربوهیدرات ساده قند خون را به سرعت بالا میبرد و بدنبال آن افزایش سطح انسولین و افت قند باعث کاهش سطح انرژی در دسترس درطول روز شده و ایجاد گرسنگی زودرس در ساعات ابتدایی روز میشود ۱۰۰ گرم زولبیا ۴۵۰ و ۱۰۰ گرم بامیه ۵۵۰ کالری داره.

  

سوالات دیابتی خود را از ما بپرسید

همچنین برای استفاده از خدمات کلینیک آنلاین برای کنترل دیابت و حفظ سلامتی با مشاوران ما در ارتباط باشید

02126740114

میتوانید با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02126740114 تماس بگیرید کانال تلگرام ما و پیج اینستاگرام ما را دنبال و از مطالب آموزشی آن استفاده کنید و به دوستان وآشنایان خود معرفی کنید.

کانال تلگرام: dyabetus   

 اینستاگرام: dyabetus.clinic

از مقالات آموزشی بهرمند شوید 


اضافه وزن و دیابت دارید؟ دیابتوس را انتخاب کنید
دیابتی‌ ها سیب‌ زمینی بخورند؟
نکات مهم وعده غذایی آزاد برای مبتلایان به دیابت
دیابتی ها با لذت خورشت بامیه بخورند