تجربه‌های تان را بگویید اما توصیه درمانی نکنید

تجربه‌های تان را بگویید اما توصیه درمانی نکنید

یکی از شیوه‌های امتحان پس داده برای افزایش انگیزه بیماران دیابتی برگزاری کلاس‌های جمعی و ردوبدل کردن تجربیات و آموخته ها است. البته نکته مهم این است که بدانیم هر بیمار دیابتی داستان و همین طور شرایط خاص خود را دارد. دقیقا به همین دلیل است که فردی که برای درمان دیابت خود دارویی مصرف می‌کند نباید آن را به دیگران توصیه کند یا اگر رژیم غذایی خاصی برای او تجویز شده است نباید آن را به دیگران هم توصیه بکند.

دیابت انواع مختلف دارد و حتی یک نوع مشابه دیابت هم در افراد مختلف شکل‌های مختلفی را نشان می‌دهد حتی اگر دو فرد عدد قند خون یکسان داشته باشند با مصرف یک قرص مشابه ممکن است عدد قند خون آن‌ها به میزان متفاوتی تغییر کند. در ضمن فردی که دیابتش به تازگی تشخیص داده شده، نوع درمان و دارو و رژیم غذایی او ممکن است با بیماران قدیمی متفاوت باشد یا شرایط کنترل قند خون یک فرد مسن با یک فرد جوان کاملاً متفاوت باشد. در کل به عنوان یک اصل باید گفت تجربیات افراد دیابتی خوب است که با یکدیگر ردوبدل بشود ولی هر درمان و توصیه درمانی را به عهده پزشکان و تیم درمان دیابت بگذارید.
 

چرا یک فرد علاوه بر پزشک نیاز به یک سیستم مراقبتی دارد ؟

با توجه به نوع سبک زندگی امروزه اغلب افراد زمان کمتری برای سلامتی خود اختصاص میدهند دیابت بیماری پیچیده ای با ابتلا به آن ممکن است زندگی شما مختل و دچار دردسر شود. اما دیابت با آموزش، توانمند سازی و همچنین انجام یکسری اقدامات قطعا میتوانید دیابت را به عنوان یک دوست در زندگی همراه خود داشته باشید. اپلیکیشن دیابتوس با در اختیار گذاشتن یک پرونده پزشکی هوشمند، ارائه رژیم تخصصی غذایی و همچنین مشاوره آنلاین (تصویری، صوتی و نوشتاری) در هر مکان و در هر لحظه این امکان را به شما می دهد تا با پزشکان و مشاورین معتبر و برتر ارتباط مستقیم برقرار نموده و در هر زمینه ای از حوزه های پزشکی و سلامت مشاوره دریافت کنید. ما با ارائه خدمات آموزش پزشکی، آشنایی با بیماری ها و راه های درمان آن و سبک زندگی سالم را ارتقا می بخشد. دیابتوس به شما کمک میکند تا شما با توانمندتر شدن بتوانید کنترل بهتری روی بیماری و حفظ سلامتی خود داشته باشید.

سوالات دیابتی خود را از ما بپرسید

همچنین برای استفاده از خدمات کلینیک آنلاین برای کنترل دیابت و حفظ سلامتی با مشاوران ما در ارتباط باشید

02126740114

میتوانید با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02126740114 تماس بگیرید کانال تلگرام ما و پیج اینستاگرام ما را دنبال و از مطالب آموزشی آن استفاده کنید و به دوستان وآشنایان خود معرفی کنید.

کانال تلگرام: dyabetus   

 اینستاگرام: dyabetus.clinic

از مقالات آموزشی بهرمند شوید 


خطر در کمین روزه داران دیابتی
بیماری‌ لثه‌ دیابت، زنگ خطری برای شما
مشکلات چشم در دیابت و زنگ خطر برای دیابتی ها
دیابت در کودکان و توصیف علائم دیابت