احتیاطات و پیشگیری‌های اولیه ویژه پزشکان

احتیاطات و پیشگیری‌های اولیه ویژه پزشکان

احتیاطات و پیشگیری‌های اولیه ویژه پزشکان و مراقبین سلامت

صحبت های دکتر اردا کیانی فوق تخصص بیماری های ریه

با ورود ویروس کرونا به ایران شاهدنگرانی عمیقی بین مردم جامعه و جامعه پزشکی که در صف اول مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند- تا به امروز دیده شده خوشبختانه ویروس کرونا در افراد زیر 9 سال مرگ و میر نداشته و در مقابل هم بین افراد 9 سال تا 39 سال  به مقدار 2%  مرگ و میر (یعنی 2 نفر از هر هزار نفر مبتلا به کرونا) دیده شده.

 

در هنگام روبرویی با فرد مشکوک به ویروس کرونا حتما از دستکش استفاده کنید و از یک مریض به مریض دیگر حتما آن را تعویض کنید و حتما هم نباید دستکشتان استریل باشد .این توصیه فقط و فقط مخصوص کسانی هست که مشکوک به بیماری کرونا ویروس هستند.

 

ویدئو (آموزش همگانی):‌‌پیشگیری و دانستنی های عمومی ویروس کرونا

بیماران مبتلا به ویروس کرونا باید ایزوله بشوند.در صورتی که ما بخش ایزوله یا اتاق ایزوله برای بیماران نداریم باید بیماران را جدا از سایر بیماران نگه داریم و فاصله با بیماران را 5 متر در نظر بگیریم چون بیماری در فاصله کمتر از دومتر منقل میشود.

 

اگر در فاصله یک یا دومتر از بیمار قرار دارید از احتیاطات قطره ای باید استفاده بشه که شامل ماسک طبی هستش  ولی برای خدمت رسانی به بیمار باید از گان و همچنین از عینک و محافظ صورت استفاده کنید تا ترشعات بیمار با ما تماس نداشته باشد. در حد امکان باید بیمار را در اتاق نگه داریم، ولی در مواقع ضروری اگر لازم شد بیمار را به بیرو از اتاق منتقل کنید خود بیمار حتما باید از ماسک استفاده کندو همچنین از نگهبانان و پرسنل بیمارستان خواهش کنیم تا مسیر را خلوت کنندویا  دوستان و اشنایان فرد بیمار نزدک نشوند.

 

مطالب مرتبط:‌‌ ‌پرسش‌های رایج در رابطه با ویروس کرونا

ماسک هایی که استفاده میشه ماسک های N95 با قدرت 95 درصد کارایی دارند ولی در مقابل ذرات روغنی عملکرد ندارند ماسک های R95 ذرات روغنی را تا 8 ساعت میتوانند جلوگیری کنند ماسک های P95 مقاوم به ذرات روغنی هستند ماسک های فیلتر دار کربن برای آلودگی ها استفاده میشود عمر مفید این ماسک N95 در هشت ساعت کاری هستش. 

 

مطالب مرتبط:‌‌ ‌اقدامات محافظتی در برابر ویروس کرونا | بخش اول

قبل از این که بخواهیم ماسک رو بزنیم دست ها باید با آب و صابون شسته شود کلا دو روش برای شستن دست ها پیشنهاد میشود با مواد ضد عفونی کنند مانند الکل و یا با اب و صابون.

 

 

مطالب مرتبط:‌‌ ‌اقدامات محافظتی در برابر ویروس کرونا | بخش دوم

احتیاطات تماسی و قطره ای تا زمانی که بیمار بدون علامت نشده باید ادامه داشته باشه یکی از راه هایی که برای تشخیص ویروس کرونا پیشنهاد میشه گرفتن نمونه هست.

 

 

تا زمانی که اپیدمی کرونا تموم نشده ترجیحا در مراکز درمانی بوفه هاو منازل از نمک، فلفل، سماق که در بسته های یک بار مصرف هستش مصرف نشه.و همچنین از سطل های پدالی برای زباله ها استفاده بشود تا انتقال ویروس و همچنینن آلودگی کمتر شود. 

منبع:

انجمن پزشکان عمومی ایران

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چرا یک فرد علاوه بر پزشک نیاز به یک سیستم مراقبتی دارد ؟

با توجه به نوع سبک زندگی امروزه اغلب افراد زمان کمتری برای سلامتی خود اختصاص میدهند دیابت بیماری پیچیده ای با ابتلا به آن ممکن است زندگی شما مختل و دچار دردسر شود. اما دیابت با آموزش، توانمند سازی و همچنین انجام یکسری اقدامات قطعا میتوانید دیابت را به عنوان یک دوست در زندگی همراه خود داشته باشید. اپلیکیشن دیابتوس با در اختیار گذاشتن یک پرونده پزشکی هوشمند، ارائه رژیم تخصصی غذایی و همچنین مشاوره آنلاین (تصویری، صوتی و نوشتاری) در هر مکان و در هر لحظه این امکان را به شما می دهد تا با پزشکان و مشاورین معتبر و برتر ارتباط مستقیم برقرار نموده و در هر زمینه ای از حوزه های پزشکی و سلامت مشاوره دریافت کنید. ما با ارائه خدمات آموزش پزشکی، آشنایی با بیماری ها و راه های درمان آن و سبک زندگی سالم را ارتقا می بخشد. دیابتوس به شما کمک میکند تا شما با توانمندتر شدن بتوانید کنترل بهتری روی بیماری و حفظ سلامتی خود داشته باشید.

سوالات دیابتی خود را از ما بپرسید

همچنین برای استفاده از خدمات کلینیک آنلاین برای کنترل دیابت و حفظ سلامتی با مشاوران ما در ارتباط باشید

02126740114

میتوانید با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02126740114 تماس بگیرید کانال تلگرام ما و پیج اینستاگرام ما را دنبال و از مطالب آموزشی آن استفاده کنید و به دوستان وآشنایان خود معرفی کنید.

کانال تلگرام: dyabetus   

 اینستاگرام: dyabetus.clinic

از مقالات آموزشی بهرمند شوید


صفر تا صد دیابت بارداری
از سه سالگی دیابت داشت و حالا هم ورزشکار است و هم جوان موفق
آنچه دیابتی‌ها باید درباره کبد چرب بدانند
پرسش‌های رایج در رابطه با ویروس کرونا