بیمارستان های منتخب درمان بیماران ویروس کرونا

 بیمارستان های منتخب درمان بیماران ویروس کرونا

اسامی بیمارستان های منتخب جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس

مراکز درمانی معتبر جهت شناسایی و درمان بیماران مشکوک و قطعی ویروس کرونا

چه کسانی بیشتر در معرض  ابتلا به ویروس کرونا هستند؟


محققان همچنین یادآورشدند که سالمندان و افراد دارای سوابق بیماری، بیشتر در معرض خطر مرگ بوده‌اند. ۸/۱۴ ٪ موارد گزارش شده مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در افراد بالای ۸۰ سال بوده است، ۸ درصد هم مربوط به بیماران سنین ۷۰ تا ۷۹ سال بوده و در افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله ۶/۳ درصد منجر به فوت شده است.محققان میزان مرگ و میر کلی را ۲.۳ ٪ گزارش داده‌اند و درمجموع ۱۰۲۳ مرگ و میر در بین موارد تایید شده ویروس در این مطالعه ثبت شده است.

طبق این مطالعه بیماران قلبی، مبتلایان به دیابت، بیماری‌های مزمن تنفسی، افراد دارای فشار خون بالا و سرطان بیشتر از سایرین در خطر ابتلا به کرونا بوده‌اند که در میان آن‌ها بیماران قلبی و عروقی با ۱۰.۵% پیشروترین گزارش شده اند.در بیماری دیابت با توجه اینکه سیستم دفاعی بدن بسیار کند عمل میکند بیماران دیابتی خیلی باید مراقب باشند و اقدامات پیشگیری را انجام دهند زیرا ممکن است بخاطر عوارض دیابت و ویروس کرونا حتی در کنترل و درمان دیابت هم دچار مشکل جدی و حاد شوند.

به گفته محققان میانگین سنی در ۱۰۲۳ مورد فوتی ۶۰ سال بوده و یا سابقه بیماری داشته‌اند. آن‌ها تأکید کردند که فقط افرادی که دارای علائم بحرانی بودند فوت کرده‌اند و این ویروس برای کسی در گروه‌های "خفیف" یا حتی "شدید" کشنده نبوده است.در ادامه لیست مراکز درمانی معتبر جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را ذکر کرده ایم که در خصوص مشاهده هر گونه علائم مشکوک به کرونا ابتدا با اورژانس و مراکز درمانی ذیل میتوانید مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:‌‌اقدامات محافظتی از ویروس کرونا

 

ردیف دانشگاه بیمارستان وابستگی
1 گیلان مرکز آموزشی درمانی رازی رشت دولتی
2 مشهد مرکز آموزش درمانی امام رضا دولتی
3 مازندران مرکز آموزش درمانی قائم شهر
بیمارستان خاتم الانبیاء بهشهر
بیمارستان امام خمینی (ره)آمل
بیمارستان امام خامنه ای عباس آباد
دولتی
4 تهران مرکز آموزش درمانی امام خمینی
مرکز آموزش درمانی سینا
دولتی
بیمارستان مدائن خصوصی
5 ایران بیمارستان شهدای یافت باد دولتی
بیمارستان شهرام خصوصی
بیمارستان آتیه خصوصی
6 شهید بهشتی مرکز آموزشی درمانی مسیح دانشوری دولتی
بیمارستان انصاری خیریه
7 البرز مجتمع آموزشی درمانی امام علی  دولتی
8 تبریز مرکز آموزشی درمانی سینا دولتی
مرکز آموزشی درمانی امام رضا
9 لارستان مرکز آموزشی درمانی امام رضا دولتی
10 یزد مرکز آموزشی درمانی شهید صدوقی یزد دولتی
11 قم مرکز اموزش درمانی کامکارعرب نیا دولتی
12 کرمان  بیمارستان افضلی پور دولتی
13 زاهدان بیمارستان بوعلی دولتی
14 هرمزگان مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم  دولتی
15 اهواز مرکز آموزشی درمانی رازی دولتی
16 فارس بیمارستان علی اصغر دولتی
17 کرمانشاه مرکز آموزشی درمانی امام رضا دولتی

 

مطالب مرتبط:‌‌ ‌توصیه های تغذیه بیماریهای تنفسی و ویروس کرونا!

برای تشخیص این ویروس جدید ابتدا تست برای شناسایی ویروس خانواده کرونا انجام می‌شود، بعد نتیجه با آزمایشی دیگر تائید می‌شود و اگر هر دو تست مثبت بود با تست سوم نوع ویروس کرونا (سارس، مرس یا سارس-کو-۱۹) مشخص می‌شود.به گفته کیانوش جهانپور، رئیس کمیته اطلاع رسانی قرارگاه مقابله با کروناویروس وزارت بهداشت، "سه مرحله تست برای تشخیص ویروس کرونا داریم که مرحله آخر تست تشخیصی ویروس کرونا ۲۰۱۹ است و کیت‌های آن با همکاری سازمان جهانی بهداشت به میزان مورد نیاز به ایران ارسال شده است که عمدتا آلمانی هستند."

در ایران جواب آزمایش بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول می‌کشد. در بریتانیا جواب این آزمایش همان روز آماده می‌شود. در آمریکا هم تقریبا یک روز طول می‌کشد.علیرضا رئیسی ، معاون بهداشت وزارت بهداشت ایران می‌گوید "به طور خاص برای بیماری کرونا ویروس دو نوبت تست پی‌سی‌آر به فاصله ۲۴ ساعت انجام می‌دهیم. اگر هر دو تست منفی باشد به این معنی است که فرد دچار این نوع بیماری نیست و می‌تواند ترخیص شود ولی همچنان تحت مراقبت قرار دارد."

در کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا نقص یا ناکارآمدی این تست گزارش شده در حالی که تشخیص آزمایشگاهی با روش واکنش زنجیره‌ای دقت بالایی دارد. به هر حال جواب بعضی آزمایش‌ها قطعی نبوده اما پزشکان با در نظر گرفتن علائم بالینی یا آزمایش‌های دیگر مثل عکس از ریه ممکن است به تشخیص برسند.جز نقص تولید دلایل دیگری هم باعث غلط شدن جواب آزمایش می‌شوند. اینکه نمونه‌برداری از گلو یا بینی به درستی انجام نشود که اگر این کار برای بیمار ناخوشایند باشد احتمالش بیشتر می‌شود.

عامل بعدی مدتی است که برای انتقال نمونه به آزمایشگاه طول می‌کشد و اگر بیش از چند ساعت طول بکشد نمونه‌ها بی‌استفاده می‌شوند از این رو انتقال سریع نمونه نقش مهمی در تشخیص درست دارد.عامل دیگر، آزمایشگاه و نیروی آموزش دیده و مجرب است. برای چنین تشخیصی، میزان تجهیز آزمایشگاه و مهارت کارکنان نقش مهمی در جواب درست دارد. در تمام مراحل نمونه‌برداری، انتقال یا آزمایش، آلوده شدن نمونه جواب آزمایش را مختل می‌کند.

برای تشخیص ویروس کرونا آزمایش‌های سرم‌شناسی هم وجود دارند که پادتن‌های ضدویروس را در خون اندازه می‌گیرند. این نوع آزمایش ابتلای قبلی به ویروس کرونا را نشان می‌دهد و برای تشخیص سریع بیماری احتمالی فعلی استفاده نمی‌شود.تقریبا در تمام کشورها آزمایش ویروس کرونا در آزمایشگاه مرجع یا ملی انجام می‌شوند و امکان آن در تمام آزمایشگاه‌های تشخیص طبی وجود ندارد.کسانی که بیماری زمینه ای مثل دیابت، کلیوی، سرطان، عفونت های ریه و همچنین افراد سنین بالا و مسن تر بسیار باید اقدامات پیشگیری را با حداکثر توان انجام دهند. 

در خصوص اقدامات پیشگیری با هدف آموزش همگانی مطالب بعدی دیابتوس را دنبال کنید و آن را با بقیه به اشتراک بگذارید.

چرا یک فرد علاوه بر پزشک نیاز به یک سیستم مراقبتی دارد ؟

با توجه به نوع سبک زندگی امروزه اغلب افراد زمان کمتری برای سلامتی خود اختصاص میدهند دیابت بیماری پیچیده ای با ابتلا به آن ممکن است زندگی شما مختل و دچار دردسر شود. اما دیابت با آموزش، توانمند سازی و همچنین انجام یکسری اقدامات قطعا میتوانید دیابت را به عنوان یک دوست در زندگی همراه خود داشته باشید. اپلیکیشن دیابتوس با در اختیار گذاشتن یک پرونده پزشکی هوشمند، ارائه رژیم تخصصی غذایی و همچنین مشاوره آنلاین (تصویری، صوتی و نوشتاری) در هر مکان و در هر لحظه این امکان را به شما می دهد تا با پزشکان و مشاورین معتبر و برتر ارتباط مستقیم برقرار نموده و در هر زمینه ای از حوزه های پزشکی و سلامت مشاوره دریافت کنید. ما با ارائه خدمات آموزش پزشکی، آشنایی با بیماری ها و راه های درمان آن و سبک زندگی سالم را ارتقا می بخشد. دیابتوس به شما کمک میکند تا شما با توانمندتر شدن بتوانید کنترل بهتری روی بیماری و حفظ سلامتی خود داشته باشید.

سوالات دیابتی خود را از ما بپرسید

همچنین برای استفاده از خدمات کلینیک آنلاین برای کنترل دیابت و حفظ سلامتی با مشاوران ما در ارتباط باشید

02126740114

میتوانید با مشاوران ما از طریق شماره تلفن 02126740114 تماس بگیرید کانال تلگرام ما و پیج اینستاگرام ما را دنبال و از مطالب آموزشی آن استفاده کنید و به دوستان وآشنایان خود معرفی کنید.

کانال تلگرام: dyabetus   

 اینستاگرام: dyabetus.clinic

از مقالات آموزشی بهرمند شوید 


احتیاطات و پیشگیری‌های اولیه ویژه پزشکان
دیابتی‌ها باید کدام آزمایش را انتخاب کنند؟
اهمیت آموزش در دیابت
با اهمیت و نقش قند خون در سلامتی آشنا شوید